Hakkımızda

Bahar Anaokulu’na Hoş Geldiniz !

Okulumuz 2002 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Kurucumuz Hatice Bozkurt, Selçuk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Anaokulu Öğretmenliği bölümü mezunudur. Okul öncesi eğitim alanındaki 21 yıllık tecrübesi, alanında uzman öğretmen kadrosuyla çağımızın yeniliklerine adapte olmuş olan Bahar Anaokulu, AKILLI TAHTA ile eğitim vermektedir.

Çocuklarımızın kendilerini evlerinde oldukları kadar rahat, özgür ve güvende hissetmeleri için her detayı düşünerek, onlara sağlıklı ve keyifli bir yaşam alanı hazırladık.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. Her yaş grubunun sınıfları ayrıdır. 3 yaş grubu ile başlar 4-5 ve 6 yaş ilkokula hazırlık sınıflarımız mevcuttur. Her ay başında yemek listesi ile birlikte aylık eğitim programı, İngilizce ve Değerler eğitimi programı ailelere gönderilmektedir. Günlük yaptığımız faaliyetleri oradan takip ederek sizlerden destek bekliyoruz.

Kurumumuzda 5 gün İngilizce, haftada 1 gün satranç, müzik ve dans eğitimi verilmekte olup bunun yanı sıra ayda 1 kere de ebru ve seramik derslerimiz olmaktadır.

Yaş gruplarımıza gün içinde seviyelerine uygun sanat faaliyetleri, matematik çalışmaları, dergiler uygulanmaktadır. Dil gelişimi ve kelime darcığının gelişmesi içinde Türkçe dil saatinde şarkı, şiir, tekerlemeler ile devam edilmektedir.

 

 

Drama çalışmaları ve oyun etkinlerimizde çocuklarımızın kendilerini ifade etmelerini sağlamaktayız. Ayrıca çocuklarımızın dikkatlerinin güçlenmesi için dikkat çalışmaları ve zeka oyunları ile destekliyoruz.

Çoklu zekâ, Montesorri (Yaparak yaşayarak öğrenme), Bank Street (Oyun merkezli öğrenme), Reggio Emilia (Araştırarak öğrenme) yöntemiyle çocukların öğrenmelerini hedefliyoruz. Çocukların kendilerini rahatça ifade edebilecekleri, birlikte paylaşarak, sorumluluk üstlenerek yaptıkları proje merkezli çalışmalara önem verilmektedir.

Ders programlarımızda yer alan Türkçe Dil Etkinlikleri, Sanat etkinlikleri ve Fen-Doğa saatleri öğrenci merkezlidir. Çocuğun hayal dünyasının gelişmesini sağlamak için ise öğretmen yönlendirici konumdadır.

Uygulanan branş derslerimiz çocuklarımızın gelişimlerini destekler nitelikte ve alanında uzman eğitimciler eşliğinde yapılmaktadır.

Çocuklarımızın gelişimi, uygulanan eğitim-öğretim programımız ve proje merkezli çalışmalarımızla beş alanda takip edilir. Bunlar zihinsel, psikomotor, dil, sosyal-duygusal ve öz bakım becerileri gelişim alanlarıdır. Bu gelişim dönem sonlarında velilere verilen gözlem-gelişim raporuyla bildirilir. Bu sayede çocuklarımızın gelişim düzeylerinin belirlenmesi sağlanır.

Nec id facer adipisci regione mei an
Call Now ButtonHemen Arayın !