Branş Derslerimiz

İngilizce: 36. aydan önce başlayan yoğun yabancı dil ağırlıklı programlar, çocuğun anadil alt yapısını henüz tamamlamamış olması nedeniyle dil gelişimi, çözümleme yeteneği, düşünme becerilerini olumsuz yönde etkilediği dil uzmanlarınca vurgulanmaktadır. Bu nedenle; çocukların seviyelerine uygun olarak hazırlanmış yıllık planlar doğrultusunda çevresindeki renkleri, eşya isimlerini, şekilleri, sayıları ve basit kalıplardan oluşan günlük hayatta kullanabilecekleri cümleleri öğrenir. İngilizce şarkılarla da dersler keyifli bir hâle getirilir. Yıl sonunda çocuklarımızın tüm öğrendiklerini anne ve babalarına portfolyo sunumu yaparak aktarmaları sağlanır.

 

Spor Aktiviteleri:  Okulumuzda spor aktiviteleri yaş grubu özellikleri göz önünde bulundurularak, çocukların hayal gücü ve oyun ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yapılandırılmıştır. Hazırlanan program dahilinde büyük motor kas gelişimi, el-ayak koordinasyonu ve denge hareketlerini içeren çalışmalar yapılır. Senenin sonunda programımızla da öğrenilen hareketleri velilerin görmesi sağlanır.

 

Yaratıcı Drama: Çocuklarımızda özgüven, dil ve konuşma yeteneği, empati, karar verme, yaratıcılık, estetik, hayal kurma ve kendini tanıma yönünde faydaları vardır. Sosyal yapılarının gelişmesi sağlanır. Çocuğun özgüveni gelişir. Beden dilini kullanmayı öğrenir. Kelime dağarcığı gelişir ve kelimeleri cümle içinde doğru yerlerde kullanmayı öğrenir.

 

Satranç: Akıl ve strateji oyunudur. Planlı ve hızlı hareket etmeyi sağlar. Çocukların karar verme yetkilerini geliştirir. Kendisinden başka karşısındakinin yerine düşünmeyi öğrenir. Ezberci zihniyetten arındırır. Dikkat toplama ve yoğunlaştırma alışkanlığı kazandırır.

 

Müzik: Okul öncesinde müzik eğitimi çocuklarımızın ritim ve melodi bakımından gelişmelerini sağlayarak iyi bir kulağa sahip olmalarına yardımcı olur. Çocuk şarkı söylemekten, bir müzik aleti çalmaktan çok büyük zevk alabilir. Ama çocuğun hangisiyle kendini ifade edebileceğini saptamak ve yönlendirmek Anaokulu müzik eğitimcisinin sorumluluğundadır.

 

Akıl ve Zeka Oyunları: Çocukların planlama, dikkat, odaklanma, ayırt etme, öngörü vb. gibi zihinsel becerileri geliştirmeleri açısından önemlidir. Zihinsel yetenekleri geliştirmenin yanı sıra başladığı işi sonunu kadar azimle devam ettirme gücü aşılar. Zeka oyunları ve oyuncakları ile büyüyen çocuklar doğru kararlar alma, bakış açılarını yönlendirme, eksik yönlerini görme ve bu yönlerini geliştirme konusunda diğer çocuklara oranla daha başarılı olmaktadırlar. Özellikle okul öncesi çocuklara sayıları, sembolleri, eşyaları tanımayı öğretmede zeka oyuncakları oldukça etkilidir. Çocukların dikkatini yoğunlaştırma ve yaptıkları işe konsantre olma konusundaki becerilerini geliştiren bu aletlerle küçük yaşlarda tanışan çocukların okul hayatlarında başarılı oldukları gözlemlenir.

Call Now ButtonHemen Arayın !